Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Олеандър/Nerium oleander L/

раздел храстовидни

Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот Charodeika » 17 Яну 2009, 21:30

Олеандър (Nerium oleander) семейство Семейство Аpосynасеае, Зимзеленови
Произход: Средиземноморието, Азия.

Олеандъра е с обикновенни или кичести ароматни цветове .
Цветовете в които може да го срещнете са бели ,жълти ,кремави ,розови и червени ,поне аз съм виждала от тези.
Цъфти от юни до октомври ,обожава слънцето а лятото и водата ,отглежда се лесно ,моите лично не ги подхранвам защото са в градината ,тези с празните цветове презимуват благоприятно ,но тези с по кичестите цветове ,преболедуват и започват да цъфтят много късно .
Размножава се със резнеци ,семена досега съм имала само от тези с празните цветове,образуват нещо като бобови шушулки пълни с пухчета като от глухарче,от собствен опит знам че семената покълват.
За размери незнам точно защото съм виждала екземпляри с доста внушителни размери .
Недостатъка му е че цялото растение е отровно,но то пък доста растения са отровни.
Изображение
Изображениесемена
ето и малко цветове
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот Майкъл » 17 Яну 2009, 21:36

Белия е много хубав :v
Аватар
Майкъл
Малко цвете
 
Мнения: 18
Регистриран на: 17 Яну 2009, 14:56
Местоположение: Несебър

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот Charodeika » 17 Яну 2009, 21:43

Благодаря :da1 ,розовия е от същия вид ,но за съжаление нямам негови снимки :f
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот Майкъл » 17 Яну 2009, 21:46

това че е отровен важи само в случай че наоколо има малки деца :b
Аватар
Майкъл
Малко цвете
 
Мнения: 18
Регистриран на: 17 Яну 2009, 14:56
Местоположение: Несебър

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот zamakat » 17 Яну 2009, 22:11

В Созопол видях сят в земята вече доста старо дърво олеандър около 2-3 метра, вярно на завет, чувала съм, че и в България може на открито, но немога да се пристраша. Моля, Черодейка да ми сподели опит с презимуването им. Завиваш ли ги нещо. В един съседен двор им направиха укритие за зимата и сега на пролет ще видя какво е станало. Чародейка, в кой град е твоята градинка, да сравним горе долу климата. Че ми омръзна тези зокуми да ги мъкна навътре и навънка. Аз имам розов кичест и бананов празен. В твоя пост пише, че има изображения, но не можахме да ги видим.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот Charodeika » 17 Яну 2009, 22:15

Ами нищо особенно няма ,моите са наредени до каменен дзид ,не ги завивам ,но в Петрич зимата е по мека ,можеш да си хванеш едно от клонче и тогава да рискуваш :f кичестия е по не издръжлив :da1
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот marchela » 18 Яну 2009, 15:56

Аз също имах от баба ми няколко вида и бяха много красиви,но ми казаха,че било много отровно и понеже синът ми беше малък и ходеше да ги скуби ги подарих на една приятелка.
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот svetlozelen » 05 Фев 2009, 23:45

marchela написа:Аз също имах от баба ми няколко вида и бяха много красиви,но ми казаха,че било много отровно и понеже синът ми беше малък и ходеше да ги скуби ги подарих на една приятелка.

Аз си захванах с кремаво-зелени листа,но незнам какъв е цвета още....В Пловдив също зимуват на завет или увити в чулове,а най-добре комбинация от двете мерки :f
Аватар
svetlozelen
Експерт
 
Мнения: 107
Регистриран на: 02 Фев 2009, 12:53

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот cvetar » 11 Фев 2009, 21:41

Charodeika написа: Олеандъра е с обикновенни или кичести ароматни цветове .
Цветовете в които може да го срещнете са бели ,жълти ,кремави ,розови и червени ,поне аз съм виждала от тези.

Виждам какви красиви цветове имаш,ама това,което намерих,направо ме шашна... Толкова разновидности не съм си представял,че може да съществуват...
Кликнете на 6-те по-големи снимки ,които са отгоре...и вижте какво показват хората. :) Да се побъркаш, ей....
http://www.oleander.org/varieties.html
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот Charodeika » 11 Фев 2009, 23:38

cvetar найстина страхотно разнообразие ,но цветовете все пак варират ,около бели ,жълти ,кремави ,розови и червени :da1
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Следваща


Подобни теми


Назад към ХРАСТОВИДНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google Adsense [Bot]


cron