Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

търся да закупя маймунска орхидея

търся да закупя маймунска орхидея

Мнениеот ilen691 » 24 Ное 2009, 22:13

Някой може ли да ми каже къде мога да закупя маймунска орхидея, ако някой от вас продава, нека ми пише на ЛС :-da
Аватар
ilen691
Малко цвете
 
Мнения: 7
Регистриран на: 16 Ное 2009, 18:33

Re: търся да закупя маймунска орхидея

Мнениеот Gradinar » 24 Ное 2009, 22:31

Zamaka пусна публикация за Маймунската орхидея. Попитай нея дали няма?
Аватар
Gradinar
Administrator
 
Мнения: 644
Регистриран на: 21 Окт 2008, 11:50

Re: търся да закупя маймунска орхидея

Мнениеот baba_tzveta » 25 Ное 2009, 10:10

ilen691 написа:Някой може ли да ми каже къде мога да закупя маймунска орхидея, ако някой от вас продава, нека ми пише на ЛС :-da

Аз също търся, ако откриеш, пусни пост, моля.
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: търся да закупя маймунска орхидея

Мнениеот zamakat » 26 Ное 2009, 17:45

От незапомнени времена я гледам и се размножи и на пролет може да пусна в онлайн магазина.- една или 2 луковички
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: търся да закупя маймунска орхидея

Мнениеот cvetar » 26 Ное 2009, 17:52

При мен в гората има от този вид салеп,известен като пурпурен салеп или с латинското му име Orchis Purpurea Hudson.

Изображение

и цъфти продължително през май.Но специално този вид не е сред защитените,за желаещите мога да дам линк с доказателство за това.Това не значи,разбира се,че трябва да се скубе или изкоренява...както се е случило през годините с пролетните цветя в горите около нашата - например минзухарът в заградената наша територия масово се среща и е прекрасна гледка напролет...ама малко извън оградата да мръднеш.... :( само тук-там нарядко се среща на по-скрити места....
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: търся да закупя маймунска орхидея

Мнениеот Любител » 27 Май 2010, 17:41

ilen691 написа:Някой може ли да ми каже къде мога да закупя маймунска орхидея, ако някой от вас продава, нека ми пише на ЛС :-da

Здравейте ,
Мога да Ви предложа салеп или Orchis morio. Това е красиво цвете и цъфти поне 6-8 седмици. Маймунската орхидея , за която питате, е само по -грозен братовчед на салепа.
Аватар
Любител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Май 2010, 17:22

Re: търся да закупя маймунска орхидея

Мнениеот baba_tzveta » 28 Май 2010, 09:22

Любител написа:
ilen691 написа:Някой може ли да ми каже къде мога да закупя маймунска орхидея, ако някой от вас продава, нека ми пише на ЛС :-da

Здравейте ,
Мога да Ви предложа салеп или Orchis morio. Това е красиво цвете и цъфти поне 6-8 седмици. Маймунската орхидея , за която питате, е само по -грозен братовчед на салепа.

Това ли е растението, което предлагате?
http://www.bgflora.net/families/orchidaceae/orchis/orchis_morio/orchis_morio_3.jpg.
Наистина е много красиво. Каква е цената? Доколкото разбирам се отглежда в градината, като зюмбюлите, лалетата и нарцисите?
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: търся да закупя маймунска орхидея

Мнениеот cvetar » 28 Май 2010, 11:06

baba_tzveta написа:Доколкото разбирам се отглежда в градината, като зюмбюлите, лалетата и нарцисите?

Да,луковично е и спокойно понася студовете.При мен в гората цъфти в началото на май.Луковицата е доста надълбоко.Цветът трае дълго,отблизо ароматът му не е много приятен,но не е противен чак.В зависимост от това дали е по на слънце или на сянка обагреността на цветчетата е различна.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: търся да закупя маймунска орхидея

Мнениеот ROSSE » 28 Май 2010, 11:23

С радост бих купила и аз една луковичка.Някога,толкова някога,колкото девет лета,отглеждах в градината си петнист салеп.За голямо мое съжаление,го изгубих.Ще се радвам отново да го имам :da :da :da
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: търся да закупя маймунска орхидея

Мнениеот naska50 » 28 Май 2010, 18:14

Ох, и аз се нареждам на опашката за тази "маймунска" красота! Дали ще ме е огрее щастието да я видя в действителност или ще си остана с въздишките по картинката?
Аватар
naska50
Малко цвете
 
Мнения: 33
Регистриран на: 26 Фев 2009, 20:42

Следваща


Подобни теми


Назад към ДРУГИ ЦВЕТЯ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Majestic-12 [Bot]


cron