Switch to full style
Добави отговор

Опаковане на саксийни цветя

05 Ное 2008, 11:47

Ето как аз опаковам саксийки, давайте още идеи!
Поливам малко, слагам една салфетка върху пръстта и я напръсквам (и листата също) - да задържа влагата и да уплътни до края ръба на саксията. Облепвам над салфетката с тиксо, за да не може да се изсипе пръстта. После похлюпвам с пластмасова чашка или съответен размер срязана бутилка от минерална вода (и 10 литра съм ползвал - методът е същият). Залепвам здраво похлупака за саксийката. После саксийката залепям за дъното на кутията, в която ще изпращам и вече опаковам кутията. Ама и да не се залепи за кутията пак не могат да се смачкат. Може да се поуплътни с вестник, колкото да не хлопат като се мятат по Български пощи или по куриерите.

Re: Опаковане на саксийни цветя

10 Ное 2009, 11:26

Gradinar написа:Ето как аз опаковам саксийки, давайте още идеи!
Поливам малко, слагам една салфетка върху пръстта и я напръсквам (и листата също) - да задържа влагата и да уплътни до края ръба на саксията. Облепвам над салфетката с тиксо, за да не може да се изсипе пръстта. После похлюпвам с пластмасова чашка или съответен размер срязана бутилка от минерална вода (и 10 литра съм ползвал - методът е същият). Залепвам здраво похлупака за саксийката. После саксийката залепям за дъното на кутията, в която ще изпращам и вече опаковам кутията. Ама и да не се залепи за кутията пак не могат да се смачкат. Може да се поуплътни с вестник, колкото да не хлопат като се мятат по Български пощи или по куриерите.

Градинар, златен си :) !!! Имам да изпращам едно крехко цветенце, ти направо ми отвори очите! И Марчела ще ти е благодарна, че е за нея!

Re: Опаковане на саксийни цветя

11 Ное 2009, 00:10

Наистина много хитро- как не съм се сетила по рано да ги похлупвам с чашка или нещо подобно ! И аз много благодаря за идеята :-da

Re: Опаковане на саксийни цветя

11 Ное 2009, 10:41

Благодарна съм и още как :) :)
добре е когато има хора с такива идеи! :D :-D

Re: Опаковане на саксийни цветя

12 Ное 2009, 09:23

по подобие на метода на Градинар,, но малко по - опростен : за уплътняване на пръстта да не се изсипва е ясно - по същия начин. а за още по - лесно ако саксийката се побира в бутилка от минерална вода , срежете хоризонтално , но не да разделяне на две части / да си останат свързани, после поставяте саксийката вътре, доуплътнявате с вестник и залепвате с тиксо бутилката . вътре става като парник от влагата , а и се предпазва самото растение. ако е много крехко и имате подходяш материал може и около листата и стъблото да направите някакво уплътнение.
уплътняването в кутия мисля че не е нужна да коментираме :D

и още една идея , за да получаваме пратките си . напоследък аз лично не съм доволна от новата пощальонка - изобщо не ми носи нито малки пакети, нито оставя известия , макар че я предупредих . затова нека всеки уведомява когато изпрати нещо на някой за да си го потърси . иначе има вероятност и двете страни да помислят колко неблагодарна е другата страна . а това е много неприятно и за този , който изпраща, и за този , който чака.
надявам се да възприемете идеята. :D
Добави отговор