Switch to full style
Добави отговор

Re: Как да отстраним праха по листата на цветята?

07 Мар 2009, 13:19

Най-добрият чалъм е да си ги имаме в нашия форум, ако не затрудняваме админа разбира се. Иначе - ще ти кажа на скайпа . :D

Re: Как да отстраним праха по листата на цветята?

22 Мар 2009, 10:54

Това с бирата и аз съм го правила за фикусите и филодендрона също и за монстерата.Найстина ефектът е чудесен.
Незнам някой дали е чувал,но кръвта е страшно полезна за поливане на растения.Било то животинска или човешка :?
Ей ся отивам да убия комшийте и запуквам да поливам с прясна кръв :P :P

Re: Как да отстраним праха по листата на цветята?

22 Мар 2009, 13:40

tancheto86 написа:Това с бирата и аз съм го правила за фикусите и филодендрона също и за монстерата.Найстина ефектът е чудесен.
Незнам някой дали е чувал,но кръвта е страшно полезна за поливане на растения.Било то животинска или човешка :?
Ей ся отивам да убия комшийте и запуквам да поливам с прясна кръв :P :P


:) може да пробваш с малко захар и мляко във водата 1 път в месеца - няма нужда да си затриваш комшиите :)

Re: Как да отстраним праха по листата на цветята?

22 Мар 2009, 13:44

Леле,Танчеее,какви са тия вампирски настроения,пиле?

Re: Как да отстраним праха по листата на цветята?

22 Мар 2009, 14:08

За кръвта и аз знам и когато в ресторанта мием дробчета, сърца или чистим риба събирам водата и я поливам на цветята

Re: Как да отстраним праха по листата на цветята?

22 Мар 2009, 15:37

zamakat написа:За кръвта и аз знам и когато в ресторанта мием дробчета, сърца или чистим риба събирам водата и я поливам на цветята

Вероятно става въпрос за тор,известен като Сушена кръв.
Сушената кръв (кръвно брашно) е органичен азотен тор, който заради своя състав, много бързо образува и трансформира микроорганизмите. Този тор е много практичен и предпочитан, тъй като има мигновено действие. Може да бъде смесван с вода - 10 гр./л. При разлагането на органичните вещества в почвата, се отделя специфична неприятна миризма, заради което се използва основно за външни бонсаи.
Азотен състав - 14%

Re: Как да отстраним праха по листата на цветята?

22 Мар 2009, 19:48

може да пробваш с малко захар и мляко във водата 1 път в месеца - няма нужда да си затриваш комшиите


Ха ха!
Някой найстина нямат нужна от затриване,но........има някой такива който ако не затрия аз тях те мене ши затрият :(

Re: Как да отстраним праха по листата на цветята?

22 Мар 2009, 21:55

svetlozelen написа:
zamakat написа:За кръвта и аз знам и когато в ресторанта мием дробчета, сърца или чистим риба събирам водата и я поливам на цветята

Вероятно става въпрос за тор,известен като Сушена кръв.
Сушената кръв (кръвно брашно) е органичен азотен тор, който заради своя състав, много бързо образува и трансформира микроорганизмите. Този тор е много практичен и предпочитан, тъй като има мигновено действие. Може да бъде смесван с вода - 10 гр./л. При разлагането на органичните вещества в почвата, се отделя специфична неприятна миризма, заради което се използва основно за външни бонсаи.
Азотен състав - 14%

За тази тор не знам -аз имах в предвид прясната кръв от месото, когато се мие. За това съм чувала и съм го пробвала.

Re: Как да отстраним праха по листата на цветята?

22 Мар 2009, 23:52

svetlozelen написа:
zamakat написа:
За кръвта и аз знам и когато в ресторанта мием дробчета, сърца или чистим риба събирам водата и я поливам на цветята

Вероятно става въпрос за тор,известен като Сушена кръв.
Сушената кръв (кръвно брашно) е органичен азотен тор, който заради своя състав, много бързо образува и трансформира микроорганизмите. Този тор е много практичен и предпочитан, тъй като има мигновено действие. Може да бъде смесван с вода - 10 гр./л. При разлагането на органичните вещества в почвата, се отделя специфична неприятна миризма, заради което се използва основно за външни бонсаи.
Азотен състав - 14%

За тази тор не знам -аз имах в предвид прясната кръв от месото, когато се мие. За това съм чувала и съм го пробвала.


И аз имах предвид за прясна кръвчицааааа :P

Re: Как да отстраним праха по листата на цветята?

23 Мар 2009, 12:21

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Какви ви са тези асоциации бе хора-сега ме карате да обяснявам като на бръснар-нали в къщи си миете месото и разните дреболии и за тази кървава водичка става въпрос.Ние месо не ядем или много рядко, но от ресторанта нали се мият продуктите итази водичка събирам и поливам цветята.
Ако става на въпрос за такива неща те май обичат и стрити кости, е така де -костено брашно, но там подробности не знам и не ми е падало :) :) :) :) :) :)
Добави отговор