Switch to full style
Добави отговор

Къде и какви торове и препарати можем да си купим

08 Апр 2011, 09:38

Правя тази тема за торове и препарати,които ни се налага да ползваме при отглеждане на цветята.Споделяйте къде какво сте намерили,къде е по-изгодно до се купи...Аз вчера си намерих в агроаптеката на пазар Чаталджа във Варна пакетиран в малки разфасовки 200 г тор калиев нитрат - ползва се за листно торене на хибискуси и други.Опаковката е 3 лв.Тази агроаптека е малка,добре заредена е ,но там не е най-евтино.Определено по-евтино е в магазините за торове и препарати срещу Колхозния пазар.

Re: Къде и какви торове и препарати можем да си купим

15 Юли 2011, 11:34

cvetar написа:.Аз вчера си намерих в агроаптеката на пазар Чаталджа във Варна пакетиран в малки разфасовки 200 г тор калиев нитрат - ползва се за листно торене на хибискуси и други.



Моля те cvetar, обясни как да си наторя хибитата? Купих си калиев нитрат и английска сол,
но какво е съотношението между тях?
Ще съм ти благодарна, ако кажеш дали мога да наторя с този разтвор и ягодите си?
:pp2

Re: Къде и какви торове и препарати можем да си купим

22 Юли 2011, 15:49

Страхувам се,че ще ти дойде скъпо за ягодите ти такова торене...Защо не използваш по-разпространения и евтин NPK 15-15-15 за тях ? А за хибитата - нищо по-лесно за приготвяне,Росе...В 1 л вода /в бутилка за по лесно / разтваряш 1 г от калиевия нитрат и 1 г от магнезиевия сулфат.Разбъркваш добре и с пръскалка надвечер на сянка опръскваш листата - това е така нареченото листно подхранване.То обаче е само допълнително - помощно.Основното торене си е поливане в саксията - веднъж седмично в активния им период си ги поливам с вода,но на 1 л слагам по 2 г от споменатите вещества.Не прекалявай с листното подхранване,не е някакво суперрешение...прави го,ако желаеш,веднъж на 2 седмици или на 1 месец,но то може и да не се прави,ако си ги поливаш в саксиите.Аз правя такова веднъж в месеца.Идеята на това поливане е,че то не добавя фосфор при поливане,щото него хибитата не го обичат хич.

Re: Къде и какви торове и препарати можем да си купим

23 Юли 2011, 10:59

Благодаря!Ще те послушам!
А ягодите които купих, продължават да цъфтят и връзват плодове.Затова искам да ги наторя.Вече не са сладки,малко киселеят и са по дребни от първите!Може би защото не са в земята и хранителната среда е изчерпана?! Въпреки това съм много доволна от тях! :da
Изображение
Така изглеждат на 5 юли. :f

Re: Къде и какви торове и препарати можем да си купим

12 Мар 2012, 16:59

Една информация за варненци,които имат нужда от желязосъдържащ препарат с бързо действие срещу хлороза /пожълтяване на листата при липса на желязо/.Можете да си купите препарата секвестрен на Колхозния пазар - в агроаптеката срещу пазара е около 3 лв опаковката.Аз го ползвам от години и много бързо оправя сакъзчетата ми примерно,а и други при нужда - само с 2-3 поливки има видим резултат.Хубавото при него е,че не променя рН на почвата като железния сулфат.И си оправдава цената.

Re: Къде и какви торове и препарати можем да си купим

24 Апр 2012, 21:05

Има новооткрита агроаптека във Владиславово, на горното пазарче \Скалата\, над блок 20, павилион 35 , много добре заредена е , има буквално всичко на достъпни цени, май е по евтино и от колхозния! Аз вече там ще ходя!
Последна промяна milenskia на 01 Фев 2013, 18:41, променена общо 1 път

Re: Къде и какви торове и препарати можем да си купим

24 Апр 2012, 21:25

milenskia написа: има буквално всичко на достъпни цени, май е по евтино и от колхозния! Аз вече там ще ходя!


Миленския, ако това твое мнение не е просто опит за реклама,бъди по-конкретен като мен - не забеляза ли,че споменавам в мненията си и цени на препарати и торове,за да ги видят всички ? С "май е по-евтино" хич не си конкретен.
А дай колко струва опаковка 200 г кристалон примерно ?
Или 200 г опаковка калиев нитрат на какви парички е ?
А шишенце БИ -58 или Нуреле 50 мл на каква цена е ?
А дали опаковка от 1 кг тор амониев нитрат NH4NO3 ще струва там 1.30 лв,както е на Колхозния пазар ?
Кристалоните по 200 г шишенце са по 3.80 ...

Ето така ще си конкретен. И ще си сравним цените с колхозния пазар.Друг е въпросът,че от Владиславово докато отида до Колхозния пазар,ще дам пари за горе-долу половин опаковка Кристалон...Но нека всеки сам си направи изводи,като ни светнеш за някои цени и ти...Благодаря ти предварително :) !
Добави отговор