Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Щастливо Корделине

тук може да публикувате вашите снимки

Re: Щастливо Корделине

Мнениеот zamakat » 20 Ное 2009, 20:58

Marta написа:яяяяяяяяя, това външно ли било!!!
Видях го веднъж на една по-висока поставка
направо не мога да го забравя толкова години.
Страхотно цвете, но иска място около него.
А то било външно... Само плакна очи,
у нас няма да вирее, аз съм в апартамент :l



Няма по подходящо за апартамент от това корделине.По издържливо е от другите по информация от нета издържа до -8 градуса .така че ще му е добре и на остъклена тераса или дори и неотопляема стая. в контейнер няма и да стане толкова голямо Аз много бих искала да пробвам и в двора, защото тук при нас е по топло и рядко пада до -8. Щом камелията зимува отвън, и тя е до -8.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Щастливо Корделине

Мнениеот Rea » 20 Ное 2009, 21:11

Да споделя и аз моя опит с отглеждането му. Напролет го изкарвам навън и му увеличавам постепенно водата. На шарена сянка е, но светлината му идва в повече и листата му се оцветяват в тъмнозелено. Само по края има конченце циклимено. Къпя го и го поливам всеки ден. Слагам му тор за листна маса през седмица (течен Лактофол за зелени растения). Прибирам го, когато се застуди. Започвам да поливам по-рядко (след като горния слой на почвата е изсъхнал). Пез това време също вади листа, но (поради оскъдната светлина) стават шарени - светлозелено и розово. Подхранвам го, но по-рядко. Долните листа изсъхват и, след като се отстранят, се оформя стъбло. Красотата му е в листата и, щом стъблото стане прекалено голямо, отрязвам връхната част, окършвам няколко листа, за да се оголят коленцата и го садя. Много бързо се вкоренява. Ако оставите ствола, по горните коленца ще се образуват нови растения, но може да започне да дава и издънки.
Друг начин да го размножите е да нарежете стъблото, както при драцената. :D
Жалко, че нямам двор. Много се прехласнах по едрите екземпляри по-горе.
Аватар
Rea
Средно цветенце
 
Мнения: 105
Регистриран на: 09 Ное 2009, 21:06

Re: Щастливо Корделине

Мнениеот Marta » 21 Ное 2009, 12:02

В апартаментите е винаги над 20 градуса. Рядко пада в кухнята, ако оставя нощем малкоотворено, но не повече от 15. А това корделине, за което говориш Zamakat - е кощунство на остъклена тераса да се гледа. То е невероятно красиво. Ако не може да му се отдели специално място, където да се разпери... направо му се губи красотата. Аз за това съм избрала това, защото расте нагоре и до него плътно може да се сложи друга саксия, та ги сръчквам малко зимата. И това беше едно дълго в началото, baba_tzveta. Когато му отрязах върха, почти бях сигурна, че съм го уморила. Но после видях грудките, за това ти е оцеляло, защото те са си дремали там на топличко, докато ги събудиш. Режи смело, само внимавай да не преполиваш. Като знаеш, че има грудки, ще ти е по лесно да му хванеш цаката. :D
Аватар
Marta
Малко цвете
 
Мнения: 20
Регистриран на: 12 Окт 2009, 09:23

Предишна

Назад към СНИМКИ НА ВАШИТЕ ЦВЕТЯ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: ieqojlije


cron