Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Очаквам Вашите въпроси тук!

тук можете да задавате Вашите въпроси относно форума и сайта

Къде мога да ги намеря?

Мнениеот zamakat » 29 Ное 2008, 21:41

Къде мога да ги намеря? Папирус, Арбутос, Актинидия, Аргута, Мурсалски чай и Бабако

Мога и да купя, само някой да помогне и ако знае да каже къде има? :?:
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Къде мога да ги намеря?

Мнениеот cvetar » 29 Ное 2008, 22:02

zamakat написа:Къде мога да ги намеря? Папирус, Арбутос, Актинидия, Аргута, Мурсалски чай и Бабако

Мога и да купя, само някой да помогне и ако знае да каже къде има? :?:

За папируса - "направи си сам" ... ако не можеш да си намериш да купиш - режеш един лист като този на снимката от нашия сайт и го потапяш във вода така,че розетката да е във водата.Образуват се нови малки растения в пазвите на листата с коренчета бързо и лесно...но на топло,нали -не го слагай на студено и да гледаш как изгнива...
Изображение

За актинидията - или кивито,както е популярно още - във Варна продават пролетно време на пазар Чаталджа частници,а съм чувал,че и в квартал "Галата" живеел човек,който имал разсадник и продавал...но не казваш откъде си...как ще се снабдяваш...А не си ли пробвалa със семена ?
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

Мнениеот Гост » 01 Дек 2008, 09:43

Това не е папирус, а Cyperus alternifolius. Папирусът не може да се размножава по този начин. Преди няколко месеца видях в София да го продават в една оранжерия на старото Обелско шосе в София, срещу хлебозавода. Може още да има.
Киви се продава почти навсякъде, докато за Actinidia arguta не мога да кажа нищо.
Гост
 

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

Мнениеот zamakat » 09 Дек 2008, 01:59

Това наистина е Cyperus alternifolius, т.с. водната палма. Папируса е по-едър и по-красив. Размножава се по същия начин, но немога да намеря майчино растение. Ако наистина го има, ще дойда в София и ще проверя. Аз съм от Бургас. Само че неразбрах точно къде е тази оранжерия. Благодаря ви за насоката. Може би ще идваме преди нова година в София. Отново искрени благодарности. В една статия четох, че в България в Кричим Папирусът преживявал зимата отвън. Незнам дали е вярно, но може и да пробвам. Виждала съм го в двор на къща от Малибу. Страхотно красиво е!

Може ли да някой да оточни къде се намира този хлебозавод?

Ако искате освен за папируса, да научите нещо за другото изключително растение, което издирвам - БАБАКО (Carica Pentagona). Освен, че е красиво, екзотично и полезно. Парченце от него може да направи напитката газирана. ;) :idea:

Снимки:
Изображение
Изображение

Гледа се като стайно растение в контейнер, издържа до -3 градуса по целзий.
То е от семейството на Папаята... Казва се Планинска папая.


Ако някой знае дали го има в България въобще да се обади. :/
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

Мнениеот zamakat » 09 Дек 2008, 02:01

Папаята може да се разпространява от семена, но бабакото - не може. Може само от резник или направо да се купи готово растение, но едва ли се продава по магазините. Вече започвам да поръчвам на хора, които пътуват зад граница да го търсят.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

Мнениеот mama Dani » 09 Дек 2008, 21:49

ма днес писах камара ми ти неща за билки, папируси и тем подобни, пусках снимки на клематиси и бегонии..........и сега къде ми са? Всичко ми е изчезнало :(
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

Мнениеот cvetar » 09 Дек 2008, 21:52

mama Dani написа:ма днес писах камара ми ти неща за билки, папируси и тем подобни, пусках снимки на клематиси и бегонии..........и сега къде ми са? Всичко ми е изчезнало :(

Имаше работа по форума и Градинар ти се е извинил вече...ето чети тук
viewtopic.php?f=3&t=132&p=271#p271
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

Мнениеот mama Dani » 09 Дек 2008, 22:43

Опс, да, извинявам се и аз!
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

Мнениеот Gradinar » 09 Дек 2008, 23:34

mama Dani написа:Опс, да, извинявам се и аз!


Наистина се извинявам. Имах огромното желание да ги спася всичките! Но уви :( Остава само да почерпим :)
Аватар
Gradinar
Administrator
 
Мнения: 644
Регистриран на: 21 Окт 2008, 11:50

Следваща


Подобни теми


Назад към ВЪПРОСИ, ОТГОВОРИ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron