Switch to full style
раздел билки
Добави отговор

Познаваме ли билките в природата/

16 Фев 2009, 11:59

Бих искала да споделим опит по въпроса за билките в Бг.-познаваме ли ги,кои от тях най-често ползваме и за какво?Не искам да правим справки в Гугъл и книги-хайде,да видим на първо място за кои билки се сещате???
Колкото до моя опит с тях-познавам ги добре и голяма част от тях,ползвам ги за чай/мащерка,мента,лайка,липов цвят,борови връхчета/,а отварата от лайката -за измиване на лицето.Признавам,че съм немарлива и нямам воля да се лекувам с билки/при мен е-"искам мъжко и то веднага"/.
Всяка година си правя и маслен извлек от невен-помага при изгаряния и напукани ръце и пети.Сигурно и за още щуротии ще се сетя,но хайде и вие.... :) Може и рецепти да обменим-в козметиката,при болести....да не забравяме,че и някои от билките са подправки...

Re: Познаваме ли билките в природата/

16 Фев 2009, 12:18

Фаворит ми е Мащерката.Живовлека ме ядосва в градината,но пък намира приложение:Накълцвам или намачквам и в/у рана,чудесно си върши работата. :-D Лайката я свързвам с пристъпите,които получаваше синът ми като малък:Лайка + сода и на печката,отварят се бронхите и улеснява дишането. :f Цъфнал бор се "диша"по същата причина. :da!Мед от борови връхчета или малки шишарки ако продава някоя баба на пазара,не пропускам.Липата ми е в махалата :) ,невен имам дори в момента презимувал и зелен на терасата(ей,много издръжливо).Орехова шума от комшийското дърво:Може да се плакне косата,може и за баня ,ако ви подгонят"лудите".На първо четене това,а като се позамисля-повече :)

Re: Познаваме ли билките в природата/

18 Фев 2009, 22:06

Ми аз се сещам за камара неща, но понеже съм направила тема "Билки за болки" и сега не знам къде да пиша... Пък то всъщност билките не са само за болки, а и за разкрасяване, но понеже и тук има рецепти за разни болежки и някак си се дублират и ще се размият нещата..., така си мисля де ...може и да не съм права. Дайте идея как по-добре да организираме тази полезна информация като главна тема и подтеми. Може би нещо от сорта - "билки за болки", "билки за "фасон" :) :) :) , "билки до поискване":- където всеки да може да пита коя точно билка го интересува и с каква цел - и с указание от пишещия да намира в съответното място нужната информация...и аз не знам :D Всъщност админът може би да прецени най-добре... :f Не вярвам някой да се задере, че си имаме форум-билкова аптека, защото билките са си растения, много красиви китки в повечето случаи и така или иначе си е в реда на нещата да си пишем за тях. :da

Re: Познаваме ли билките в природата/

21 Фев 2009, 10:59

Гледам у дома почти вина ги да има - жълт кантарион, риган, мащерка, липа, бял равнец, подбел, борови връхчета, мента, цветове на дървовиден бъз. Бера си ги сама. Освен това си правя и разни препарати и извлеци - напр. благ мехлем, който ползвам ежедневно като крем, спиртен извлек от черен оман (зарасличе) - за рани, язва и пр., спиртен извлек на мечи лук (пречиства кръвта), маслен извлек на пресни цветове на жълт кантарион - за рани, екземи, за язва. А, тази година си направих и спиртен извлек на гинко и наложени със захар плодове от тревист бъз - страхотен имуностимулатор. Винаги имаме и алое в къщи на разположение. Живовляк и полски хвощ също растат в изобилие в региона.

Re: Познаваме ли билките в природата/

21 Фев 2009, 11:06

Щях да забравя - шипки и коприва. Обикновено ги берем в огромни количества.

Re: Познаваме ли билките в природата/

21 Фев 2009, 14:34

Алпина написа: А, тази година си направих и спиртен извлек на гинко и наложени със захар плодове от тревист бъз - страхотен имуностимулатор.

А може ли да помоля за повече подробности по приготвянето на извлека от гинко и как се употребява ...и за плодовете на тревистия бъз също... :da1

Re: Познаваме ли билките в природата/

21 Фев 2009, 15:48

Листата от гинко се берат в края на лятото- началото на есента, преди да започнат да пожълтяват. Изсушават се на сянка и после в съотношение 1:10 се заливат с 40-градусов спирт или ракия, престояват 2 седмици, прецеждат се и се пие по 10-15 капки 3 пъти на ден в продължение на месец. Не е препоръчително за много млади хора. Подобрява дейността на мозъка. Настойката от бъз - избира се добре узрял (иначе е отровен) тревист бъз. Режат се целите съцветия, измиват се със студена вода, ако са прашни и се оронват с вилица. После в 3-литров буркан се реди пласт бъз (около 1 см), пласт захар. Престоява около 1 месец на хладно и се прецежда. Съхранява се на хладно и тъмно. Пие се по 1 супена лъжица сутрин на гладно, може и разтворена във вода. Шишетата, в които се съхранява не се затварят плътно, ако се изнесат на светло и топло и се оставят, може да започне ферментация и да си сменяте после тапетите. Аз обикновено държа шишето в някакъв съд, та ако тръгне да изтича, да има къде да се събира. По същата причина не бива да е плътно затворено, за да не се пръсне бутилката. Трябва образувалите се газове да се освобождават постепенно.

Re: Познаваме ли билките в природата/

21 Фев 2009, 16:16

Благодаря,Алпина., и аз много се заинтригувах. :-vv

Re: Познаваме ли билките в природата/

21 Фев 2009, 17:11

И аз благодаря :f ! Намерих и нещо допълнително,касаещо тревистия бъз - вижте и вие. От този сайт е :
http://www.maxima.bg/bg/library/zadoma/ ... oka/II.htm

Зелени или недоузрели плодове не трябва да се берат, защото в тях, както и в семената на зрелите се съдържат алкалоидът самбуцин и гликозидът самбунигрин, който при консумация в прясно състояние причинява повръщане и разстройство.
Лечебни качества. По съдържание на витамин С плодовете и на трите вида бъз (черен, червен и тревист) многократно превъзхождат другите плодове. Сокът действа освежаващо при температурни състояния и слабително при запек.
Наесен,живот и здраве...ще правя !

Re: Познаваме ли билките в природата/

22 Фев 2009, 02:35

cvetar написа:И аз благодаря :f ! Намерих и нещо допълнително,касаещо тревистия бъз - вижте и вие. От този сайт е :
http://www.maxima.bg/bg/library/zadoma/ ... oka/II.htm

Зелени или недоузрели плодове не трябва да се берат, защото в тях, както и в семената на зрелите се съдържат алкалоидът самбуцин и гликозидът самбунигрин, който при консумация в прясно състояние причинява повръщане и разстройство.
Лечебни качества. По съдържание на витамин С плодовете и на трите вида бъз (черен, червен и тревист) многократно превъзхождат другите плодове. Сокът действа освежаващо при температурни състояния и слабително при запек.
Наесен,живот и здраве...ще правя !

Маслен извлек при трудно заздравяващи рани с кантарион,по-добре невен...с лайка-за напукани лакти и пети.А къде да пишем и козметични рецепти с билки;а за билките-подправки?!Май се оформят няколко нови теми....или в тая?
Добави отговор