Switch to full style
раздел билки
Добави отговор

Коя е любимата Ви билка?

21 Окт 2008, 14:10

Коя е любимата Ви билка?

Re: Коя е любимата Ви билка?

23 Окт 2008, 16:43

Жълтият кантарион...събирам я от над 15 г. и заедно с други билки правя чай всяка сутрин през студените месеци.

Re: Коя е любимата Ви билка?

13 Дек 2008, 22:56

Билките са ми слабост, едва ли мога да кажа, че имам любима, защото знам как всички по своему помагат. Зимата обаче обичам да слагам в чайника мащерка и борови връхчета и тогава в къщи замирисва на гора и слънце.

Re: Коя е любимата Ви билка?

15 Дек 2008, 16:59

mama Dani написа:Билките са ми слабост, едва ли мога да кажа, че имам любима, защото знам как всички по своему помагат. Зимата обаче обичам да слагам в чайника мащерка и борови връхчета и тогава в къщи замирисва на гора и слънце.

A като сложа от моята комбинация от билки да правя чай сутрин,ухае на горски ягоди
в хола...е това ми е пред очите - как съм ги събирал през юни...
Изображение

Re: Коя е любимата Ви билка?

15 Дек 2008, 20:34

Снимка-трепач, на всичкото отгоре интериор от естествено дърво, което ми е слабост! :!:

Re: Коя е любимата Ви билка?

16 Яну 2009, 19:45

лайка -когато не се чувствам добре.шипка-през зимата,понеже мога да си е бера сама

Re: Коя е любимата Ви билка?

16 Яну 2009, 23:07

Ехинацея - цветето против грип. Цяло лято събирам от градината и суша. Слагам цветчетата в смес от други билки и децата се радват че пият чай от цветя. Ползвам също и невен - за чай и за мазило.

Re: Коя е любимата Ви билка?

16 Яну 2009, 23:14

риган и мащерка! :da1

Re: Коя е любимата Ви билка?

16 Яну 2009, 23:23

Мериголд написа:Ехинацея - цветето против грип. Цяло лято събирам от градината и суша. Слагам цветчетата в смес от други билки и децата се радват че пият чай от цветя. Ползвам също и невен - за чай и за мазило.

Мериголд,имаш ли снимки на ехинацеята ? Искам да я видя ...а как правиш мазилото с невен и за какво го ползваш ?

Re: Коя е любимата Ви билка?

17 Яну 2009, 03:52

И аз искам да видя снимка на ехинацея, а мазилото се прави много лесно и е вълшебно, но нека Мериголд ти обясни, аз правя същото и с лайка и с котешка стъпка, а също така и едно "сериозно" питие с кокичета, още малко и ще му дойде времето... :-vv
Добави отговор